logos2 min

+380 (67) 67-93-800

+380 (97) 128-12-56

tnk.bud2009@gmail.com

Технологія укладання тротуарної плитки

Сьогодні на зміну недовговічному асфальтному покриттю поступово приходить красива і екологічно чиста тротуарна плитка. Нею викладають під'їзд до будинків, майданчик поруч з магазинами, доріжки на дачі та ін.

Тротуарна плитка є повністю екологічно чистим продуктом. Наша компанія при створенні тротуарної плитки застосовує європейське обладнання Prometal, яке дозволяє досягти ще більшої її довговічності.

Тротуарна плитка від ТОВ «ТНК-БУД» має свої переваги:

  • приваблива поверхню, яка підкреслить дизайн ландшафту;
  • вартість нашої тротуарної плитки (за рахунок власного виробництва) нижче цін наших конкурентів;
  • тротуарна плитка легко піддається монтажу і ремонту;
  • наша тротуарна плитка має міцність, морозостійкістю і має високу опірність стирання.

Укладання тротуарної плитки - комплексний захід, що вимагає дотримання багатьох будівельних правил. Недотримання одного з правил призводить до руйнування всього комплексу.

trotuarna minПідготовчі роботи. Першим етапом підготовчих робіт для укладання тротуарної плитки та бруківки є розбивка контуру укладається площі і виставляння контрольних «маячків». При цьому враховуються кути території, прив'язка до наявних площ, ухили. Після того як були проведені роботи по розбивці контуру, приступають до підготовки підстави, яке включає наступні види робіт:

Планування. Після виносу рівня висоти потрібно зняти верхній шар грунту і зробити вирівнюючий шар з гравію або щебеню . Пристрій ухилів, дренаж. Потрібно врахувати, що незважаючи на припасовані шви тротуарної плитки, підстава просочується водою. Тому в основі необхідний водонепроникний дренажний несучий шар (гравій, щебінь). Тоді частина поверхневої води може бути відведена безпосередньо через бруківку і несучий шар в грунт . У будь-якому випадку, покриття з бруківки має обов'язково мати ухили і водостоки для відведення дощової води . Це необхідно, щоб під бруківкою не утворювалося «болото».

Пристрій несучого шару. Для несучого шару повинен бути застосований морозостійкий, однорідний по зернистості матеріал (щебінь, гравій). Цей матеріал повинен бути нанесений рівномірно по висоті і прямолінійно з відповідними ухилами. При влаштуванні простих пішохідних доріжок найчастіше використовується шар від 15 до 20 см. При влаштуванні територій з плитки для проїзду легкових автомобілів використовується шар від 20 до 30 см. При великих навантаженнях несучий шар збільшується і укладається в кілька шарів , кожен шар обов'язково ущільнюється виброплитой або катком.

Установка бордюрів. Щоб уникнути «розповзання» по плитки краях використовують бордюр або поребрик, які повинні досягати половини висоти плитки і потім можуть бути прикриті природним грунтом .

Влаштування вирівнюючого песчоного шару. На ущільнений несучий шар як підстилаючого шару наноситься шар піску товщиною 3 - 5 см, обов'язково чистого (без глини). Перед тим, як укладати підстильний шар, потрібно виставити вирівнюючі рейки і закріпити за допомогою піску. Після того як напрямні будуть виставлені згідно з усіма ухилам і добре закріплені, укладається підстильний шар між ними і розгладжується за допомогою правила так, щоб плитка, перш ніж вона буде ущільнена, лежала на 1 см вище від необхідного рівня. Потім напрямні обережно прибирають, а що залишилися жолобки акуратно заповнюють піском. На покладений настил не наступати !!!

Укладання тротуарної плитки. Для укладання тротуарної плитки при достатньому обсязі робіт необхідна бригада з 4-х осіб, яка зможе в середньому за 1 робочу зміну освоїти обсяг 30 -40 м2 з усіма супутніми роботами. Укладання починають: від нижньої точки до підвищувальної; від оптично важливою кордону; від важливих зримих елементів, таких як парадний вхід будинку, ганок і т.д.

Помилки при вкладанні бруківки

1. Відсутнє планування систему відведення води.

2. Неправильно вибраний кут нахилу (водовідвід води).

3. Добре не втрамбований грунт (можливо вкладання каналізації і засипка труб без правильного трамбування).

4. Укладання тротуарної плитки без обмеження по краях якісним бордюром.

5. Довіряти укладання тротуарної плитки не майстрам.